Sadzenie roślin od Pani Jagody

W dniu 21.05.2024 r. naszą placówkę odwiedziła Pani Jagoda.  Po raz kolejny obdarowała nas sadzonkami wychodowanymi w swoim ogrodzie. Wychowankowie z pomocą wychowawców zasadzili sadzonki. Pomidory, papryki, kabaczki, ogórki oraz różne rodzaje ziół i sałat wzbogaciły nasz ogródek.  Wychowankowie będą mieli okazję poszerzać swoją wiedzę na temat dbałości o rośliny by te wydawały zdrowe i obfite plony.

Z tego miejsca pragniemy podziękować Pani Jagodzie za podarowane sadzonki.

Odwiedziny Przedszkolaków

W dniu 20.05.2024 roku spotkała nas miła niespodzianka. Odwiedziła nas grupa przedszkolna z Książek “Kangurki” wraz z Wychowawczynią Panią Karoliną Topolińską. Maluchy, razem ze swoją Panią przygotowały dla naszych podopiecznych,  słodkie niespodzianki, które prezentowały się pięknie. Ci mali  bohaterowie swoją inicjatywą pokazali nam jak małe rzeczy mogą sprawić radość i powodować uśmiech na twarzach innych.

Dziękujemy za ten miły gest!!

“Mocni Pomocni” w Toruniu

W ramach współpracy placówki i fundacji “Mocni Pomocni” w niedzielę 12 maja nasi wychowankowie na zaproszenie wolontariuszy ww. fundacji mieli możliwość spędzenia całego dnia w Toruniu. Był to czas na zawiązanie bliższych relacji z wolontariuszami oraz możliwość rozmowy z nimi na żywo, a także wręczenie im prezentów własnoręcznie wykonanych przez dzieci. Również wolontariusze przygotowali niespodzianki i prezenty dla podopiecznych.

W imieniu całej społeczności placówki dziękujemy za zorganizowanie tego wydarzenia. Szczególne słowa uznania kierujemy w stronę Pani Malwiny, Darii oraz Magdy, a także Pana Bartosza i Michała.

Rozpoczął się projekt „Rodzina w centrum Etap I”

W ramach nowego projektu realizowanego przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Wąbrzeźnie pn. “Rodzina w centrum. Etap I” w sobotę 11 maja w naszej placówce odbyły się zajęcia – specjalistyczne poradnictwo pedagogiczne oraz warsztaty dla młodzieży. Wychowankowie mieli możliwość rozmowy z wykwalifikowanymi specjalistami. Tego typy zajęcia korzystnie wpływają na rozwój i funkcjonowanie dzieci. W najbliższym czasie planowane są kolejne warsztaty.

Prezenty

Dyrektor Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Książkach wraz z pracownikami oraz wychowankami składa serdeczne podziękowania firmie ACCENTURE za prezenty w postaci artykułów chemicznych.

Spacer historyczny

Na zaproszenie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Wąbrzeźnie wychowankowie placówki, opiekunowie oraz dzieci z pieczy zastępczej mieli możliwość uczestniczenia w spacerze historycznym po Wąbrzeźnie. Przewodnikiem był znany wąbrzeski historyk Paweł Becker. Podczas spaceru zostały przybliżone m.in. miejskie legendy, odwiedziliśmy kościół farny rynek, czy też park im. Marii Skłodowskiej Curie, a także wiele innych, ciekawych miejsc. Na zakończenie na wszystkich czekał poczęstunek w restauracji.
Z tego miejsca dziękujemy za zaproszenie i możliwość spędzenia wspólnego, historycznego dnia.

“Od seniora do juniora”

W sobotę 13.04.2024 r. wychowankowie wraz z opiekunami zostali zaproszeni do Łopatek przez panią Monikę Kryniecką. W ramach projektu “Od seniora do juniora” wzięli udział w warsztatach budowania budki lęgowej dla łabędzi, którą skonstruowali i zamontowali na wodzie dzielni druhowie z OSP Książki. Nasi wychowankowie z wielkim zapałem i zainteresowaniem obserwowali to zadanie. Po zakończonym sukcesem ustawieniu budki na jeziorze wszyscy uczestnicy wspólnie zasiedli do poczęstunku przy ognisku. Dla dzieci czekała także słodka niespodzianka w postaci deseru. Dzięki uprzejmości ochotników z OSP Książki dzieci pod ich czujną opieką miały możliwość popływania motorówką.
Projekt ten został dofinansowany ze środków Programu „UTW- Seniorzy w Akcji” Polsko- Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Towarzystwo Inicjatyw Twórczych.

Dziękujemy za możliwość udziału w tym wspaniałym dniu.

Wielkanocne odwiedziny

W Wielki Piątek przyjechała do nas Pani Jagoda – przyjaciel placówki, która przywiozła dla wychowanków upominki oraz słodycze. Spotkanie to było także możliwością do złożenia wielkanocnych życzeń i serdecznych, międzypokoleniowych rozmów. Pani Jagoda jest sympatykiem placówki w Książkach, którą chętnie gościmy w naszych progach.

Wielkanocne upominki

W dniu 28.03.2024 r. w przedświątecznym czasie naszą placówkę spotkała miła niespodzianka. Odwiedził nas Dyrektor Wąbrzeskiego Oddziału Banku PKO BP Pan Daniel Słupczewski wraz z pracownikiem banku. Goście złożyli życzenia z okazji zbliżających się świąt Wielkanocnych oraz przywieźli upominki w formie słodkości zarówno dla wychowanków jak i pracowników placówki.

Z tego miejsca pragniemy podziękować Dyrektorowi Wąbrzeskiego Oddziału Banku PKO BP Panu Danielowi Słupczewskiemu oraz pracownikom banku za przekazane świąteczne podarunki.