Graliśmy w Toruniu

W minioną sobotę 15 czerwca na obiekcie sportowym Salezjańskiej Szkoły Podstawowej w Toruniu nasi wychowankowie wzięli udział w VII Toruńskim Turnieju Piłki Nożnej. W szranki stanęło 8 zespołów, podzielonych na dwie grupy. Po pierwszej fazie rozgrywek młodzi piłkarze z naszej placówki stanęli do półfinałowego pojedynku z Bąkowskimi Orłami. Po zaciętej rywalizacji musieliśmy uznać wyższość przeciwników i zameldować się w meczu o trzecie miejsce. W nim lepsi okazali się rywale z Torunia. I tak po pełnym ekscytacji turnieju, w ogólnej klasyfikacji uplasowaliśmy się na dobrym, czwartym miejscu.

Jak zawsze pragniemy serdecznie podziękować za zaproszenie całej ekipie KS Niedźwiedzie Toruń. I do zobaczenie na kolejnym turnieju.

Gokarty

W ramach projektu “Rodzina w Centrum. Etap I”, który realizuje Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Wąbrzeźnie, wychowankowie placówki w dniu dzisiejszym udali się do Grudziądza na tor gokartowy. Podczas przejażdżek pod okiem opiekunów szkolili swoje umiejętności, dla niektórych wychowanków była to pierwsza tego rodzaju wizyta na torze. Była to także okazja do zdrowej, sportowej rywalizacji.

Wizyta w Banku PKO BP w Wąbrzeźnie

Z okazji dnia dziecka w dniu 03.06.2024r. grupa dzieci z Placówki Opiekuńczo- Wychowawczej w Książkach na zaproszenie Dyrektora Banku PKO BP w Wąbrzeźnie Pana Daniela Słupczewskiego odwiedziła oddział jednostki. Dzieci miały możliwość zapoznania się z działalnością i funkcjonowaniem placówki oraz pozyskać informację jak odpowiedzialna jest praca w banku, w jaki sposób przeliczane są banknoty oraz za pomocą jakiego urządzenia można sprawdzić czy dany banknot jest fałszywy. Na dzieci czekały również słodkie przekąski i napoje. Na koniec każdy uczestnik otrzymał teczkę edukacyjną oraz balony.

Z tego miejsca pragniemy jeszcze raz podziękować Dyrektorowi Banku PKO BP w Wąbrzeźnie Panu Danielowi  Słupczewskiemu oraz pracownikom za miłe spotkanie i poświęcony czas…😊

Dzień Dziecka w Katarzynkach

W dniu 31 maja wychowankowie naszej placówki kolejny raz zostali zaproszeni przez Firmę Katarzynki  http://www.katarzynki.pl/ prowadzonej przez Panią Halinę Błażejewicz oraz Pana Mirosława Błażejewicza z okazji Dnia Dziecka. Do wspólnego świętowania zostały również zaproszone dzieci z rodzin zastępczych.

Był to bajkowy dzień pełen przeróżnych atrakcji. Na dzieci czekały niespodzianki w postaci ulubionych smakołyków jak również atrakcje, które były przygotowane przez Stowarzyszenie SAGITA (warsztaty przedstawiające kulturę materialną okresu średniowiecza). Całe przedsięwzięcie uświetniła wystawa Chełmżyńskiego Klubu Hodowców Gołębi Rasowych https://www.facebook.com/p/Che%C5%82m%C5%BCy%C5%84ski-Klub-Hodowc%C3%B3w-Go%C5%82%C4%99bi-Rasowych-100064510997342/?locale=pl_PL

Przemiłą atrakcją był MIŚ GIGANT, który pozował do zdjęć z dziećmi.

Za wręcz królewskie przyjęcie w tym miejscu serdecznie DZIĘKUJEMY Pani Halinie Błażejewicz i Panu Mirosławowi Błażejewicz oraz WSZYSTKIM pracownikom firmy, którzy przygotowali fantastyczny dzień dla naszych podopiecznych.

Składamy również podziękowanie za pomoc w organizacji Powiatowemu Centrum Pomocy Rodzinie w Wąbrzeźnie, które było również współorganizatorem wydarzenia.

W imieniu dzieci dziękujemy całemu Zarządowi Powiatu Wąbrzeskiego za życzenia i słodkości.

Poniżej przedstawiamy fotorelacje z tego pełnego atrakcji dnia.

Sadzenie roślin od Pani Jagody

W dniu 21.05.2024 r. naszą placówkę odwiedziła Pani Jagoda.  Po raz kolejny obdarowała nas sadzonkami wychodowanymi w swoim ogrodzie. Wychowankowie z pomocą wychowawców zasadzili sadzonki. Pomidory, papryki, kabaczki, ogórki oraz różne rodzaje ziół i sałat wzbogaciły nasz ogródek.  Wychowankowie będą mieli okazję poszerzać swoją wiedzę na temat dbałości o rośliny by te wydawały zdrowe i obfite plony.

Z tego miejsca pragniemy podziękować Pani Jagodzie za podarowane sadzonki.

Odwiedziny Przedszkolaków

W dniu 20.05.2024 roku spotkała nas miła niespodzianka. Odwiedziła nas grupa przedszkolna z Książek “Kangurki” wraz z Wychowawczynią Panią Karoliną Topolińską. Maluchy, razem ze swoją Panią przygotowały dla naszych podopiecznych,  słodkie niespodzianki, które prezentowały się pięknie. Ci mali  bohaterowie swoją inicjatywą pokazali nam jak małe rzeczy mogą sprawić radość i powodować uśmiech na twarzach innych.

Dziękujemy za ten miły gest!!

“Mocni Pomocni” w Toruniu

W ramach współpracy placówki i fundacji “Mocni Pomocni” w niedzielę 12 maja nasi wychowankowie na zaproszenie wolontariuszy ww. fundacji mieli możliwość spędzenia całego dnia w Toruniu. Był to czas na zawiązanie bliższych relacji z wolontariuszami oraz możliwość rozmowy z nimi na żywo, a także wręczenie im prezentów własnoręcznie wykonanych przez dzieci. Również wolontariusze przygotowali niespodzianki i prezenty dla podopiecznych.

W imieniu całej społeczności placówki dziękujemy za zorganizowanie tego wydarzenia. Szczególne słowa uznania kierujemy w stronę Pani Malwiny, Darii oraz Magdy, a także Pana Bartosza i Michała.

Rozpoczął się projekt „Rodzina w centrum Etap I”

W ramach nowego projektu realizowanego przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Wąbrzeźnie pn. “Rodzina w centrum. Etap I” w sobotę 11 maja w naszej placówce odbyły się zajęcia – specjalistyczne poradnictwo pedagogiczne oraz warsztaty dla młodzieży. Wychowankowie mieli możliwość rozmowy z wykwalifikowanymi specjalistami. Tego typy zajęcia korzystnie wpływają na rozwój i funkcjonowanie dzieci. W najbliższym czasie planowane są kolejne warsztaty.

Prezenty

Dyrektor Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Książkach wraz z pracownikami oraz wychowankami składa serdeczne podziękowania firmie ACCENTURE za prezenty w postaci artykułów chemicznych.

Spacer historyczny

Na zaproszenie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Wąbrzeźnie wychowankowie placówki, opiekunowie oraz dzieci z pieczy zastępczej mieli możliwość uczestniczenia w spacerze historycznym po Wąbrzeźnie. Przewodnikiem był znany wąbrzeski historyk Paweł Becker. Podczas spaceru zostały przybliżone m.in. miejskie legendy, odwiedziliśmy kościół farny rynek, czy też park im. Marii Skłodowskiej Curie, a także wiele innych, ciekawych miejsc. Na zakończenie na wszystkich czekał poczęstunek w restauracji.
Z tego miejsca dziękujemy za zaproszenie i możliwość spędzenia wspólnego, historycznego dnia.