Dni pełne atrakcji i niespodzianek

Dzięki projektowi realizowanemu przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Wąbrzeźnie pn. “Rodzina w Centrum 3” wychowankowie naszej placówki mogli skorzystać w ciągu minionych dni z mnóstwa atrakcji, które rozpoczęły się wizytą na wąbrzeskim basenie.

Zaraz po zakończeniu roku szkolnego dzieci wraz z dyrektorem oraz opiekunami udali się na wycieczkę do Biskupca. Tam wychowankowie mieli możliwość przejażdżki konnej, a także pozyskania ciekawych informacji na temat hodowli tych wspaniałych zwierząt od ich trenerów. Po przejażdżce czekał na wszystkich smaczny obiad wraz z deserem. Nie zabrakło również czasu na łowienie ryb.

Kolejna niespodzianka czekała na dzieci już 29 czerwca, a była nią wycieczka do Torunia. Dzień ten rozpoczął się od wizyty w teatrze Baj Pomorski, w którym aktorzy przybliżyli widzom legendy toruńskie. Po zakończonym spektaklu podopieczni nabrali sił podczas obiadu w restauracji “Manekin”, w której to sami wybrali sobie swoje ulubione potrawy i skomponowali autorskie menu. Następnie rozpoczęły się przygotowania do głównej atrakcji tego dnia, czyli przejście toru w parku linowym “Barbarka”. Po wstępnym szkoleniu, pod czujnym okiem instruktorów, dzieci samodzielnie przechodziły trasy dostosowane do ich wieku oraz wzrostu.

Dzień ten zwieńczyliśmy seansem kinowym, wspólnie oglądając film pt. “Mała Syrenka”. Oczywiście nie mogło obyć się bez coli i popcornu, a całość dopełniła wizyta w lodziarni.

Emocje tych dni z pewnością na długo zapiszą się w pamięci naszych wychowanków.

Z tego miejsca chcielibyśmy złożyć serdeczne podziękowania Starostwu Powiatowemu w Wąbrzeźnie za użyczenie samochodu, dzięki któremu mogliśmy bezpiecznie i komfortowo odbyć nasze wycieczki.