Mikołajki w naszej placówce

Do naszych wychowanków w tym roku święty Mikołaj zawitał szybciej. W sobotę 02.12.2023 r. z samego rana odwiedziły nas przedstawicielki Zespołu Pielęgniarskiego Szpitala “Medicover” w Warszawie – Pani Małgosia Machaj, Pani Weronika oraz Pan Kacper, który wielokrotnie odwiedzał naszą placówkę. Był czas, aby wspólnie udekorować nasz dom. Na oknach pojawiły się piękne ozdoby własnoręcznie wykonane przez dzieci – choinki i gwiazdy. Wraz z naszymi gośćmi zdobiliśmy wypieczone wcześniej przez dzieci pierniki. Był też czas na zabawy z uroczym psem Pani Małgosi, który zdobył sympatię nie tylko wśród najmłodszych. Z racji, że spotkanie było mikołajkowe nie zabrakło również prezentów. Dzięki zorganizowaniu wielu osób ze szpitala udało się spełnić życzenia dzieci, które zawarły w swoich listach. Dzieci z rąk przedstawicieli szpitala otrzymały m. in: drony, telefon komórkowy, sprzęt do robienia paznokci hybrydowych, markowe ubrania czy sportowe obuwie. Jedna z wychowanek marzyła o „dużym misiu”, jednak jak się okazało rozmiar Misia Giganta zaskoczył wszystkich. Nasi podopieczni w podzięce zaśpiewali gościom świąteczną piosenkę. Nieco później do celebrowania tego wspaniałego dnia dołączyła Pani Ania ze „Szkółki Roślin Ozdobnych J.S”, z Kolonii Bolimowskiej, która podarowała placówce piękną, dwumetrową choinkę. Drzewko świąteczne wiosną będzie posadzone na terenie placówki i ma upamiętniać ś.p. Pana Jerzego Juraszek – człowieka o wielkim sercu, przyjaciela POW. Wychowankowie wraz z dyrektorem, wychowawcami oraz gośćmi ustroili choinkę.

Na zakończenie tego dnia każdy z naszych gości w ramach podziękowania został obdarowany „Skrzatem” wykonanym przez pracowników placówki, a ponadto na każdy z oddziałów Szpitala “Medicover” w Warszawie trafi obraz malowany przez jedną z wychowanek – Evelinę oraz zapakowana paczka – stroik, kartka świąteczna. Rzeczy te były wykonywane podczas zajęć wychowawców z dziećmi.

W tym miejscu jeszcze raz dziękujemy Pani Ani, która reprezentowała „Szkółkę Roślin Ozdobnych J.S” https://www.facebook.com/ogrodnikJarekSienczewski za drzewko świąteczne oraz wszystkim pracownikom Wielospecjalistycznego Szpitala “Medicover” w Warszawie https://www.medicover.pl/szpital/ za przygotowanie paczek świątecznych dla naszych dzieci.