Wigilia

19 grudnia w placówce obchodziliśmy wigilię. Wraz z Panią Dyrektor, pracownikami oraz wychowankami zasiedliśmy do wspólnej wieczerzy. Na stole nie zabrakło pierogów z kapustą i grzybami, barszczu, krokietów, rybki smażonej i oczywiście rybki po grecku uwielbianej przez wychowanków.

Dzieci, aby wprowadzić w świąteczny nastrój przybliżyły wszystkim zebranym sens i znaczenie najważniejszych Bożonarodzeniowych tradycji jak również zostały odśpiewane kolędy i świąteczne piosenki. Warto wspomnieć, że wraz z nami do wigilijnej wieczerzy zasiadł nasz gość Pani Monika Rybak – Thörnlund ze Sztokholmu, która w tym roku wcieliła się w rolę św. Mikołaja.

Po skosztowaniu tradycyjnych „12 potraw” oraz wspólnym śpiewie kolęd nadszedł najbardziej wyczekiwany przez dzieci moment – prezenty, którymi zostali obdarowani nasi milusińscy, a także wszyscy pracownicy placówki. W całą akcję poza Panią Moniką włączyła się Parafia św. Rodziny w Haninge na czele z ojcem Łukaszem, Polska Szkoła im. Katarzyna Jagiellonki przy Ambasadzie RP w Sztokholmie, przedszkole w Sztokholmie, jak również Pani Barbara Romaniak i Justyna Lewandowska wraz z przyjaciółmi.

W ramach podziękowania podopieczni wraz z wychowawcami przygotowali plakaty i breloczki własnoręcznie wykonane przez dzieci, które zostaną zawiezione do darczyńców w Sztokholmie.

W tym wyjątkowym dniu podopieczni otrzymali również prezenty od sponsorów, którzy włączyli się w akcję zorganizowaną przez Panią Joanną Małagowską https://poprostupycha.com.pl/ . Dzieci pisały listy do św Mikołaja, które Pani Joanna wystawiła na swojego bloga i każdy z darczyńców miał możliwość wyboru listu w celu zrealizowania marzenia dziecka. Ponadto placówka otrzymała od sponsorów artykuły higieniczne oraz paczki ze słodyczami. Pragniemy nadmienić, że Pani Joanna już po raz czwarty wsparła naszą placówkę i wraz z darczyńcami stała się dla naszych dzieci św Mikołajem 🙂

Wszystkim wyżej wymienionym ludziom dobrego serca serdecznie dziękujemy, za bezinteresowną pomoc, otwarte serce i życzliwość oraz empatię wobec drugiego człowieka.