Młodzi strażacy

W ostatnim czasie nasi wychowankowie na zaproszenie strażaków z OSP w Książkach wzięli udział w pierwszym spotkaniu organizacyjnym drużyny młodzieżowej. W trakcie jego trwania nasi podopieczni mieli okazję przymierzyć stroje strażackie, zobaczyć z bliska sprzęt ratowniczy, czy też odbyć jakże cenną lekcję udzielania pierwszej pomocy. Liczymy na to, że ta nowa pasja będzie kontynuowana, a kto wie może za jakiś czas któryś z naszych wychowanków zostanie prawdziwym strażakiem ?

Przedświąteczne spotkanie z akcentem wiosny i prezentami

Dnia 6 kwietnia br. w placówce odbyło się przedświąteczne spotkanie z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych. Goście: Pan Starosta Krzysztof Maćkiewicz, Pan Wicestarosta Karol Sarnecki, Pani Bożena Szpryniecka, Pani Katarzyna Derkowska zostali przywitani przez dzieci oraz obdarowani świątecznymi laurkami. Wychowankowie otrzymali słodkie niespodzianki. Pani Bożena Szpryniecka – Członek Zarządu obdarowała nas koszem przepięknych wiosennych bratków, które wychowawcy wraz z wychowankami zasadzili na naszej grządce.

Był czas, aby skosztować wielkanocnych potraw, które przygotowała kuchnia – dziękujemy Pani Ewo!

W tym momencie nie sposób nie wspomnieć o Firmie Grupa Ergis sp. z o.o., która ufundowała świąteczny obrus, zdobiący nasz stół.

Ponadto Serdecznie dziękujemy Zespołowi Pielęgniarskiemu ze Szpitala Medicover w Warszawie za przekazanie kwoty pieniężnej w wysokości 1 820 zł oraz przesłanie słodkich upominków dla naszych wychowanków.

 Składamy serdeczne podziękowania w imieniu dzieci oraz wszystkich pracowników placówki za prezenty, mile spędzony czas życząc ZDROWYCH, RADOSNYCH ŚWIĄT WIELKANOCNYCH!

Placówkowa kuchnia pachnąca Wielkanocą

Już za parę dni obchodzić będziemy Wielkanoc. Z tej okazji nasi wychowankowie wraz z wychowawcami zdecydowali się na upieczenie świątecznych ciasteczek oraz pomalowanie jajek. Była to dobra okazja do przybliżenia dzieciom zwyczajów wielkanocnych. Po wykonanej pracy, można było wspólnie delektować się ciastkami oraz podziwiać piękne, tradycyjne pisanki, które stanowią niezwykłą ozdobę w naszej placówce.