Gokarty, kręgle, kino, to część atrakcji z jakich skorzystali wychowankowie placówki.

Ostatnie dni pełne były pozytywnych i aktywnych wrażeń. Nasi wychowankowie wraz z opiekunami udali się do kina, na grę w kręgle oraz przejażdżkę gokartami. Ponadto odwiedzili także papugarnię. Dzięki temu niektórzy po raz pierwszy zasiedli za kierownicą, inni natomiast udoskonalali swoje umiejętności w kierowaniu bolidem Wizyta na kręgielni była dobrą okazją do zdrowej, sportowej rywalizacji. Spore zainteresowanie wzbudziła także papugarnia. Wychowankowie poznali nieco bliżej świat tych niesamowitych ptaków.

Atrakcje te były możliwe do zrealizowania dzięki wsparciu z projektu pn. “Rodzina w Centrum 3”, który realizuje Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Wąbrzeźnie.

Mini poligon wojskowy w placówce

W sobotnie popołudnie do placówki ponownie zawitali nasi przyjaciele, którzy dla wychowanków mieli nie lada atrakcje. Pod czujnym okiem gości i zachowując wszelki zasady bezpieczeństwa dzieci miały możliwość strzelania z broni na plastikowe kulki ASG. Wychowankowie celowali do papierowych tarcz oraz balonów. Zabawa ta ucieszyła podopiecznych sprawiając im wiele frajdy. Kolejny raz dziękujemy za tak miłą wizytę 🙂

Cenna lekcja w placówce

W sobotę 6 maja naszą placówkę ponownie odwiedziła dobrze znana dzieciom pani Karolina – żołnierka Wojsk Obrony Terytorialnej, której towarzyszył ratownik medyczny. Wizyta ta była kontynuacją wcześniejszego spotkania naszych podopiecznych z gośćmi. Głównym celem było zaprezentowanie wychowankom sposobów przeprowadzenia pierwszej pomocy podczas różnego rodzaju wypadków. Dzieci same mogły wcielić się w role osób poszkodowanych, jak i też ratowników. Pod czujnym okiem profesjonalistów uczyły się jak prawidłowo założyć opatrunek. Nie lada atrakcją była także sztuczna krew, która imitować miała prawdziwe obrażenia. Wychowankowie chętnie jej używali, aby jak najdokładniej odzwierciedlić rolę rannego.

Ta kolejna już cenna lekcja na pewno posłuży dzieciom w przyszłości w chwilach zagrożeń, czy też wypadków. Dziękujemy za przekazanie nam tej jakże cennej wiedzy.