Radosny i pełen niespodzianek Dzień Dziecka

W czerwcu obchodzimy jedno z ważniejszych dla dzieci świąt – Dzień Dziecka. Z tej okazji na naszych wychowanków czekała moc niespodzianek i atrakcji. W przypadku placówki to wyjątkowe święto trwało aż trzy dni. Niespodzianki rozpoczęły się wizytą gości ze Starostwa Powiatowego w Wąbrzeźnie: Pana Karola Sarneckiego wicestarosty wąbrzeskiego, Pani Bożeny Szprynieckiej członek zarządu powiatu, Pani Justyny Przybyłowskiej Dyrektor PCPR w Wąbrzeźnie wraz z panem Dariuszem Brodą. Dzieci zostały obdarowane licznymi niespodziankami w tym również basenem. Prezent ten zachwycił podopiecznych i okazał się nie lada zaskoczeniem.

W tym dniu dzieci otrzymały również prezenty od Poczty Polskiej Regionu sieci w Bydgoszczy, która zorganizowała zbiórkę pod nazwą: “Pocztowy Dzień Dziecka”. Zbiórki dla naszych dzieci była organizowana w placówkach Poczty Polskiej naszego powiatu. W tym miejscu składamy serdeczne podziękowania dla wszystkich osób, które włączyły się w akcję :))

W sobotnie przedpołudnie wychowankowie wraz z opiekunami udali się do toruńskiej JUMP ARENY. Tam na trampolinach dzieci pozytywnie spożytkowały swoją energię, a wysokim skokom, przewrotom i saltom nie było końca. Po tak aktywnie rozpoczętym dniu przyszedł czas na nabranie sił przy pizzy. Kolejną atrakcją przewidzianą tego dnia było zwiedzanie Torunia wraz z przewodnikiem. Wycieczkę rozpoczęliśmy w murach katedry św. Janów, gdzie między innymi mieliśmy możliwość pokonania 210 schodów, aby dotrzeć na szczyt kościelnej wieży i w pełni podziwiać panoramę grodu Kopernika. I to właśnie Mikołaj Kopernik był tą osobą, której postać została przybliżona dzieciom przez przewodnika. Po krótkim opisie jego życiorysu udaliśmy się do “Domu Kopernika”. Tam wychowankowie mogli podziwiać narzędzia którymi posługiwał się astronom. Ponadto była możliwość skorzystania z obejrzenia multimedialnej projekcji filmowej. Dzięki wizycie w tym interaktywnym muzeum dzieciom została przekazana historia życia Kopernika, jego rodziny, ale również poruszono kwestie związane ze średniowiecznym Toruniem. Na zakończenie przewodnik zabrał wszystkich na spacer po uliczkach starówki, oczywiście z nutą historii w tle.

W niedzielę, w kolejnym dniu niespodzianek dla naszych dzieci, była wizyta motocyklistów w naszej placówce. Po przywitaniu był czas na oglądanie maszyn, wspólne biesiadowanie przy suto zastawionych stołach. Jednakże wszyscy nie mogli doczekać się przejażdżki motocyklami. Radość i uśmiechy nie schodziły dzieciom z twarzy. Chociaż przez chwilę mogły poczuć się jak prawdziwi motocykliści. Dziękujemy raz jeszcze grupie motocyklowej za uświetnienie oraz obecność w tym ważnym dniu. DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM, w imieniu dzieci, za przekazane życzenia, prezenty za wyjątkowe chwile, które zapadną w pamięci dzieci na zawsze :))