Festyn „ Ptasie trele”

W dniu 21 czerwca br. delegacja podopiecznych  Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej w Książkach wraz z dyrektorem i opiekunami ponownie uczestniczyła w festynie ,,Ptasie trele” w Domu Pomocy Społecznej „Dom Kombatanta” w  Dobrzejewicach  w sąsiadującym powiecie toruńskim.

Całe przedsięwzięcie odbyło się  na terenie  przepięknego ogrodu DPS, w którym uczestniczyli mieszkańcy Domów Powiatu Toruńskiego z: Wielkiej Nieszawki; Środowiskowych Domów Samopomocy z Chełmży i Osieka; Przedszkolaki z Przedszkola Tęczowa Kraina z Głogowa i grupa Sów z ZS Dobrzejewice. W programie nie zabrakło atrakcji takich jak prelekcja leśnika, występy artystyczne, zabawa taneczna, poczęstunek oraz grillowanie.

Tematem przewodnim były gatunki, charakterystyka ptaków oraz edukacja
 w zakresie ornitologii. Prelekcję na ten temat poprowadziła pani Kamila Czajka, która dzięki swej ogromnej wiedzy i umiejętności przekazywania jej w atrakcyjny sposób wręcz zaczarowała szczególnie najmłodszych.

Były również występy tematyczne najmłodszych zaproszonych gości. Nasze wychowanki również wystąpiły za co zostały nagrodzone gromkimi brawami – BRAWO JULKA, MAJA, JULIA !!!

Na koniec zostaliśmy obdarowani bukietem lizaków, koszem pralin oraz ręcznie wykonaną maskotką ptaka, którą wykonali domownicy DPS na warsztatach terapii zajęciowej.

Za przemiłe spotkanie i gościnność serdecznie dziękujemy.