Warsztaty z zakresu ochrony lasu i zwierząt

W dniu 29.02.2024r.  w naszej placówce odbyły się warsztaty z zakresu ochrony lasu i zwierząt prowadzone przez Panią Karolinę Remuszko- edukatorkę przyrody i leśniczkę.

Wraz z panią Karoliną odwiedzili nas koordynatorzy projektu „ Od seniora do juniora” Pani Grażyna Kesler oraz Pani Monika Kryniecka (sołtys Szczuplinek), jak również Prezes stowarzyszenia Szczuplińskie Żurawie Pani Elena Gojżewska.

Główną tematyką zajęć były budki lęgowe dla ptaków. Dowiedzieliśmy się gdzie wieszać budki lęgowe, jak je dobrze zrobić, kto z nich skorzysta, co zagraża mieszkańcom budek oraz jak dbać o budki, żeby służyły jak najdłużej.

 Podczas warsztatów dzieci miały okazję samodzielnie  wykonać budki lęgowe dla ptaków, by następnie zawiesić je na terenie naszej placówki. Przeprowadzone warsztaty pokazały jak niewielka pomoc człowieka może wpływać na bezpieczeństwo oraz pomoc w przetrwaniu ptaków.

„Warsztaty dofinansowano ze środków Programu „UTW- Seniorzy w Akcji” Polsko- Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Towarzystwo Inicjatyw Twórczych ę”

Z tego miejsca serdecznie dziękujemy za możliwość zdobycia wiedzy i spędzenia kreatywnie czasu.