Wyjątkowy prezent

Chcielibyśmy serdecznie podziękować za naczynia, które zostały podarowane przez firmę Veroni https://sklepveroni.com.pl/ . Jest to dla nas ogromna niespodzianka i przyjemność otrzymać taki piękny prezent. Doceniamy hojność i uprzejmość.

Naczynia są nie tylko praktyczne, ale także bardzo eleganckie i gustowne. Na pewno będą doskonałym uzupełnieniem kuchni i umilą nasze posiłki i spotkania.

Jeszcze raz dziękujemy za ten upominek.

IV Toruński Turniej Piłki Nożnej Placówek Opiekuńczo – Wychowawczych

W minioną sobotę 9 września nasi wychowankowie już po raz czwarty stawili się w Toruniu na turnieju piłki nożnej placówek opiekuńczo – wychowawczych. Tym razem w szranki stanęło kilkanaście zespołów z całej Polski. Nasza drużyna po zaciętej i wyrównanej rywalizacji w grupie B przystąpiła w fazie pucharowej do meczu o 11 miejsce z reprezentacją placówki z Wydrzna. Po ostatnim gwizdku na tablicy widniał wynik 0:0. O zwycięstwie zadecydowały rzuty karne, w których to nasi wychowankowie nie dali szans rywalom i zasłużenie odebrali medale i puchar za zajęcie 11 miejsca. Mimo wygranej ambicje dzieci sięgają wyżej i już teraz zapowiadają, że w następnej edycji turnieju postarają się zająć jeszcze wyższe miejsce. Gorąco im tego życzymy.

Warto również wspomnieć, że podopieczny placówki Bartosz Jabłoński dostał indywidualne wyróżnienie w konkursie “Turbo Kozak”.

Dla dzieci był to kolejny sprawdzian ich umiejętności piłkarskich, okazja do nawiązania nowych znajomości oraz możliwość spędzania aktywnego dnia w przyjaznej, sportowej atmosferze.

Z tego miejsca cała społeczność placówki w Książkach pragnie gorąco podziękować klubowi Niedźwiedzie Toruń za zaproszenie i organizację turnieju na wysokim, profesjonalnym poziomie.

Nowy rok szkolny rozpoczęty !!!

1 września jest dniem pierwszego dzwonka i powrotu do szkoły. Wychowankowie placówki po pełnym atrakcji wakacyjnym wypoczynku z niecierpliwością wyczekiwali tego dnia. Dzieci bardzo chciały wyglądać odświętnie i elegancko. Włożyły dużo wysiłku w przygotowanie nawet najmniejszego detalu ich ubioru. Ten kolejny w ich “karierze” rok szkolny rozpoczęły z uśmiechem na twarzy i nadzieją na przeżycie niepowtarzalnej przygody w szkolnej ławce.

Dodatkową radość dla naszych wychowanków stanowiły prezenty na dobry początek roku szkolnego od

Poczty Polskiej regionu sieci w Bydgoszczy

oraz

P.H.U. GRA-MAR Joanna Wożniak ul. Chopina 35 z Kowalewa Pomorskiego http://gra-mar.pl/gramar/

Nasi podopieczni otrzymali niezliczoną ilość artykułów szkolnych, takich jak: ołówki, kredki, zeszyty, etc. Z tego miejsca chcemy serdecznie podziękować wszystkim mieszkańcom powiatu wąbrzeskiego, którzy zaangażowali się i włączyli w akcję prezentu dla naszych wychowanków 🙂

Podziękowania kierujemy również do fundacji “Mocni Pomocni”, którzy na nowy rok szkolny przeznaczyli dla wychowanków talony na buty o łącznej wartości 2,500 zł.

Podsumowanie wakacji

Wakacyjne, beztroskie dni dobiegły końca. Nasi wychowankowie spędzili ten wolny czas przebywając na turnusach oraz letnich obozach.

Wakacje rozpoczęły się od wyjazdu na turnus do Ciechocinka, gdzie dzieci mogły wypocząć, nabrać sił oraz skorzystać z zabiegów dostosowanych do ich wieku.

Następnie grupa dzieci udała się na obozy letnie do Zakopanego oraz nadmorskiego Jantaru. Dla niektórych były to pierwsze spotkania z górami i Bałtykiem. Nie zabrakło oczywiście pieszych wędrówek oraz aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu, a także innych atrakcji które zafundowali organizatorzy obozów.

Wychowankowie powrócili do placówki pełni wigoru i z pozytywną energią, która mamy nadzieję, że będzie udzielać im się przez kolejne tygodnie.

Ponadto w ostatnich dniach wakacji czekała jeszcze jedna niespodzianka – wyjazd na zakupy. Wychowankowie zaopatrzeni w nowe bluzy, T-shirty, etc. są gotowi do rozpoczęcia nowego roku szkolnego.