Wielkanocne odwiedziny

W Wielki Piątek przyjechała do nas Pani Jagoda – przyjaciel placówki, która przywiozła dla wychowanków upominki oraz słodycze. Spotkanie to było także możliwością do złożenia wielkanocnych życzeń i serdecznych, międzypokoleniowych rozmów. Pani Jagoda jest sympatykiem placówki w Książkach, którą chętnie gościmy w naszych progach.

Wielkanocne upominki

W dniu 28.03.2024 r. w przedświątecznym czasie naszą placówkę spotkała miła niespodzianka. Odwiedził nas Dyrektor Wąbrzeskiego Oddziału Banku PKO BP Pan Daniel Słupczewski wraz z pracownikiem banku. Goście złożyli życzenia z okazji zbliżających się świąt Wielkanocnych oraz przywieźli upominki w formie słodkości zarówno dla wychowanków jak i pracowników placówki.

Z tego miejsca pragniemy podziękować Dyrektorowi Wąbrzeskiego Oddziału Banku PKO BP Panu Danielowi Słupczewskiemu oraz pracownikom banku za przekazane świąteczne podarunki.

Wielkanocne spotkanie

Z okazji zbliżających się świąt Wielkanocnych naszą placówkę odwiedził Starosta Wąbrzeski Pan Krzysztof Maćkiewicz wraz z Wicestarostą Panem Karolem Sarneckim, Przewodniczącym Rady Powiatu Panem Markiem Markowskim, członkiem zarządu Panią Bożeną Szpryniecką oraz z Dyrektorem Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Panią Justyną Przybyłowską. Spotkanie było sposobnością do złożenia sobie Wielkanocnych życzeń. Dyrektor placówki Katarzyna Paluszkiewicz złożyła serdeczne podziękowanie na okoliczność kończącej się kadencji Rady Powiatu. Goście obdarowali naszych podopiecznych słodkimi upominkami oraz wiosennymi kwiatkami, które upiększyły nasz teren przed placówką. Podczas degustacji świątecznych potraw był również czas na rozmowę o bieżących sprawach funkcjonowania placówki.

VI Toruński Turniej Piłki Nożnej Placówek Opiekuńczo – Wychowawczych

W minioną sobotę 23 marca na hali Zespołu Szkół Przemysłu Spożywczego w Toruniu odbyła się VI ogólnopolska edycja turnieju piłkarskiego dla placówek opiekuńczo – wychowawczych organizowana przez KS Niedźwiedzie Toruń. Do rywalizacji stanęło 12 zespołów, w tym reprezentanci naszej placówki. Po ciężkich meczach w grupie z drużynami z Torunia, Grudziądza, Bąkowa oraz Braniewa udało się naszym podopiecznym zająć 4 miejsce, które w fazie pucharowej uprawniało do gry o miejsce 7. Tam po zaciętej rywalizacji i bezbramkowym wyniku zdecydowały rzuty karne. Niestety w serii jedenastek lepszym okazał się zespół Młodej Wędki Toruń. Także finalnie wychowankowie placówki z Książek uplasowali się na 8 miejscu. Zważywszy na wysoki poziom sportowy i rywalizację jest to sukces naszej reprezentacji.

Należy wspomnieć również o indywidualnej nagrodzie MVP Drużyny, którą otrzymał nasz wychowanek Maciej.

Z tego miejsca chcemy podziękować Klubowi Sportowemu Niedźwiedzie Toruń za zaproszenie, organizację oraz wspaniałą atmosferę i do zobaczenia w kolejnej edycji turnieju.

Poniżej link do fotorelacji:

https://drive.google.com/drive/folders/1T3cZaUBaCbc9I_zNy7atZjxEUoXWIF7y?usp=drive_link

Wielkanocny konkurs

W czwartek 21 marca w Wąbrzeskim Domu Kultury odbyło się podsumowanie i rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejsza kartkę wielkanocną. W kategorii szkoły podstawowe pierwsze miejsce zajął nasz wychowanek Kacper. Swoją kartkę stworzył podczas zajęć plastycznych w placówce, używając kredek oraz pasteli. Jego autorski pomysł wykonania spotkał się z uznaniem jury. Wszystkie nagrodzone kartki wielkanocne można oglądać na wystawie w WDK.

Palmy w placówce

Wielkimi krokami zbliża się Niedziela Palmowa. Z tej okazji w mury naszej placówki zawitały panie z kwiaciarni “Marzenie” z Jabłonowa Pomorskiego, które pomogły naszym wychowankom wykonać palmy wielkanocne. Przy użyciu różnych technik dzieci pod okiem pań instruktorek przygotowały niesamowite arcydzieła wykonane z krepy, sztucznych kwiatów, czy też gałązek bazi. Podopieczni z dużym zaangażowaniem podeszli do tej formy zajęć, dopytywali o szczegóły, ale także sami starali się wykazać inwencją twórczą. Na koniec nie zabrakło chwili na podziwianie pięknych i bogato przystrojonych palm oraz wspólnych, pamiątkowych zdjęć.

Warsztaty z zakresu ochrony lasu i zwierząt

W dniu 29.02.2024r.  w naszej placówce odbyły się warsztaty z zakresu ochrony lasu i zwierząt prowadzone przez Panią Karolinę Remuszko- edukatorkę przyrody i leśniczkę.

Wraz z panią Karoliną odwiedzili nas koordynatorzy projektu „ Od seniora do juniora” Pani Grażyna Kesler oraz Pani Monika Kryniecka (sołtys Szczuplinek), jak również Prezes stowarzyszenia Szczuplińskie Żurawie Pani Elena Gojżewska.

Główną tematyką zajęć były budki lęgowe dla ptaków. Dowiedzieliśmy się gdzie wieszać budki lęgowe, jak je dobrze zrobić, kto z nich skorzysta, co zagraża mieszkańcom budek oraz jak dbać o budki, żeby służyły jak najdłużej.

 Podczas warsztatów dzieci miały okazję samodzielnie  wykonać budki lęgowe dla ptaków, by następnie zawiesić je na terenie naszej placówki. Przeprowadzone warsztaty pokazały jak niewielka pomoc człowieka może wpływać na bezpieczeństwo oraz pomoc w przetrwaniu ptaków.

„Warsztaty dofinansowano ze środków Programu „UTW- Seniorzy w Akcji” Polsko- Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Towarzystwo Inicjatyw Twórczych ę”

Z tego miejsca serdecznie dziękujemy za możliwość zdobycia wiedzy i spędzenia kreatywnie czasu.