Prezenty

Dyrektor Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Książkach wraz z pracownikami oraz wychowankami składa serdeczne podziękowania firmie ACCENTURE za prezenty w postaci artykułów chemicznych.

Spacer historyczny

Na zaproszenie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Wąbrzeźnie wychowankowie placówki, opiekunowie oraz dzieci z pieczy zastępczej mieli możliwość uczestniczenia w spacerze historycznym po Wąbrzeźnie. Przewodnikiem był znany wąbrzeski historyk Paweł Becker. Podczas spaceru zostały przybliżone m.in. miejskie legendy, odwiedziliśmy kościół farny rynek, czy też park im. Marii Skłodowskiej Curie, a także wiele innych, ciekawych miejsc. Na zakończenie na wszystkich czekał poczęstunek w restauracji.
Z tego miejsca dziękujemy za zaproszenie i możliwość spędzenia wspólnego, historycznego dnia.

“Od seniora do juniora”

W sobotę 13.04.2024 r. wychowankowie wraz z opiekunami zostali zaproszeni do Łopatek przez panią Monikę Kryniecką. W ramach projektu “Od seniora do juniora” wzięli udział w warsztatach budowania budki lęgowej dla łabędzi, którą skonstruowali i zamontowali na wodzie dzielni druhowie z OSP Książki. Nasi wychowankowie z wielkim zapałem i zainteresowaniem obserwowali to zadanie. Po zakończonym sukcesem ustawieniu budki na jeziorze wszyscy uczestnicy wspólnie zasiedli do poczęstunku przy ognisku. Dla dzieci czekała także słodka niespodzianka w postaci deseru. Dzięki uprzejmości ochotników z OSP Książki dzieci pod ich czujną opieką miały możliwość popływania motorówką.
Projekt ten został dofinansowany ze środków Programu „UTW- Seniorzy w Akcji” Polsko- Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Towarzystwo Inicjatyw Twórczych.

Dziękujemy za możliwość udziału w tym wspaniałym dniu.