Sadzenie roślin od Pani Jagody

W dniu 21.05.2024 r. naszą placówkę odwiedziła Pani Jagoda.  Po raz kolejny obdarowała nas sadzonkami wychodowanymi w swoim ogrodzie. Wychowankowie z pomocą wychowawców zasadzili sadzonki. Pomidory, papryki, kabaczki, ogórki oraz różne rodzaje ziół i sałat wzbogaciły nasz ogródek.  Wychowankowie będą mieli okazję poszerzać swoją wiedzę na temat dbałości o rośliny by te wydawały zdrowe i obfite plony.

Z tego miejsca pragniemy podziękować Pani Jagodzie za podarowane sadzonki.

Odwiedziny Przedszkolaków

W dniu 20.05.2024 roku spotkała nas miła niespodzianka. Odwiedziła nas grupa przedszkolna z Książek “Kangurki” wraz z Wychowawczynią Panią Karoliną Topolińską. Maluchy, razem ze swoją Panią przygotowały dla naszych podopiecznych,  słodkie niespodzianki, które prezentowały się pięknie. Ci mali  bohaterowie swoją inicjatywą pokazali nam jak małe rzeczy mogą sprawić radość i powodować uśmiech na twarzach innych.

Dziękujemy za ten miły gest!!

“Mocni Pomocni” w Toruniu

W ramach współpracy placówki i fundacji “Mocni Pomocni” w niedzielę 12 maja nasi wychowankowie na zaproszenie wolontariuszy ww. fundacji mieli możliwość spędzenia całego dnia w Toruniu. Był to czas na zawiązanie bliższych relacji z wolontariuszami oraz możliwość rozmowy z nimi na żywo, a także wręczenie im prezentów własnoręcznie wykonanych przez dzieci. Również wolontariusze przygotowali niespodzianki i prezenty dla podopiecznych.

W imieniu całej społeczności placówki dziękujemy za zorganizowanie tego wydarzenia. Szczególne słowa uznania kierujemy w stronę Pani Malwiny, Darii oraz Magdy, a także Pana Bartosza i Michała.

Rozpoczął się projekt „Rodzina w centrum Etap I”

W ramach nowego projektu realizowanego przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Wąbrzeźnie pn. “Rodzina w centrum. Etap I” w sobotę 11 maja w naszej placówce odbyły się zajęcia – specjalistyczne poradnictwo pedagogiczne oraz warsztaty dla młodzieży. Wychowankowie mieli możliwość rozmowy z wykwalifikowanymi specjalistami. Tego typy zajęcia korzystnie wpływają na rozwój i funkcjonowanie dzieci. W najbliższym czasie planowane są kolejne warsztaty.