“Mocni Pomocni” w Toruniu

W ramach współpracy placówki i fundacji “Mocni Pomocni” w niedzielę 12 maja nasi wychowankowie na zaproszenie wolontariuszy ww. fundacji mieli możliwość spędzenia całego dnia w Toruniu. Był to czas na zawiązanie bliższych relacji z wolontariuszami oraz możliwość rozmowy z nimi na żywo, a także wręczenie im prezentów własnoręcznie wykonanych przez dzieci. Również wolontariusze przygotowali niespodzianki i prezenty dla podopiecznych.

W imieniu całej społeczności placówki dziękujemy za zorganizowanie tego wydarzenia. Szczególne słowa uznania kierujemy w stronę Pani Malwiny, Darii oraz Magdy, a także Pana Bartosza i Michała.

Rozpoczął się projekt „Rodzina w centrum Etap I”

W ramach nowego projektu realizowanego przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Wąbrzeźnie pn. “Rodzina w centrum. Etap I” w sobotę 11 maja w naszej placówce odbyły się zajęcia – specjalistyczne poradnictwo pedagogiczne oraz warsztaty dla młodzieży. Wychowankowie mieli możliwość rozmowy z wykwalifikowanymi specjalistami. Tego typy zajęcia korzystnie wpływają na rozwój i funkcjonowanie dzieci. W najbliższym czasie planowane są kolejne warsztaty.